Zalety automatycznej skrzyni biegów:

  • większa wygoda -auto samoczynnie zmienia biegi, zawsze dobiera odpowiedni bieg do aktualnej prędkości. W korku czy podczas parkowania nie potrzebujemy jechać na tzw pół sprzęgle.
  • większa pewność siebie -auto nigdy nie zgaśnie, zawsze ruszy, nie stacza się z góry
  • bezpieczeństwo – kierowca nie musi skupiać się na zmianie biegów a więc ma więcej czasu na obserwację drogi, znaków oraz innych uczestników ruchu
  • dynamika – automatyczna skrzynia to większa dynamika jazdy, gdy naciskamy gaz to auto cały czas nabiera prędkości – nie następuje przerwa w napędzaniu gdy wciskamy sprzęgło i zamieniamy bieg.
 
 

Posiadamy samochody z automatyczną skrzynią biegów

Jeśli obawiasz się że nie poradzisz sobie ze zmianą biegów, możesz bez stresu przesiąść się do samochodu z automatyczną skrzynią. Nauka na automacie jest prostsza ponieważ nie jesteśmy zajęci obsługą lewarka, a więc więcej uwagi możemy poświęcić na inne czynności. Kurs jazdy samochodem z automatyczną skrzynią biegów ułatwia także ruszanie pod górkę, ponieważ takie auto nie cofnie nam się z góry, i nie ma potrzeby ruszania z hamulca ręcznego. Jeśli chcesz zdać egzamin na automatycznej skrzyni biegów wówczas zdajesz go naszym samochodem. Uczysz się i zdajesz tym samym pojazdem.